Aktualności

Wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości

W dniu 11 listopada młodzież Szkoły Technicznej BZDZ wzięła udział w wojewódzkich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Organizatorami obchodów byli: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, Dowódca Garnizonu Bydgoszcz gen. dyw. Artur Kępczyński.

Obchody rozpoczęły się od mszy św. w intencji Ojczyzny celebrowanej przez JE Biskupa Krzysztofa Włodarczyka w Katedrze Bydgoskiej pw. św. św. Marcina i Mikołaja. 

O godz. 12:00 w ramach akcji ,,Niepodległa do hymnu’’ odśpiewano ,,Mazurka Dąbrowskiego’’ .

W dalszej części obchodów odbyła się uroczystość patriotyczna na dziedzińcu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych oraz złożono wieńce pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

🇵🇱PAMIĘTAMY🇵🇱

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w naszej szkole odbył się uroczysty apel, na którym obecni byli mjr Maciej Rosiński, płk. Artur Staszak, st.szer Bartosz Mazurkiewicz, Dyrektor Szkoły Mieszko Wdowiak, grono pedagogiczne oraz uczniowie. 

Wyróżnionym kadetom, płk. Artur Staszak wraz z Dyrektorem Szkoły, wręczyli awanse oraz nagrody rzeczowe. 

Po części oficjalnej, miała miejsce część artystyczna, którą przygotowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami: panem Robertem Gulczyńskim oraz panem Markiem Utczinskim. 

W ten sposób uczciliśmy pamięć odzyskania przez Polskę niepodległości.        

 

 

 

 

Apel z okazji Dnia Podchorążego

Z okazji Dnia Podchorążego, w naszej szkole odbył się apel, który upamiętnił wydarzenia z 29 listopada 1830 roku, kiedy kadeci Szkoły Podchorążych Piechoty w Warszawie, rozpoczęli Powstanie Listopadowe. 

Podczas apelu odbyło się również uroczyste przekazanie obowiązków dowódcy szkoły. 

W wydarzeniu uczestniczyli: mjr Maciej Rosiński, chor. Łukasz Rozpędowski, dyrektor szkoły Mieszko Wdowiak, grono pedagogiczne oraz uczniowie. 

 

 

 

Wizyta w schronisku

6 listopada, uczniowie klasy 4C, wraz z wychowawczynią, odwiedzili Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy.

Wszyscy z wielkim zaangażowaniem pomogli posprzątać terytorium schroniska, a następnie wyprowadzili część psów na spacer🐕🦮🐕‍🦺

Wspaniała inicjatywa!👏👏

 

 

 

Halloween

31 października dbyło się w naszej szkole Halloween. Samorząd uczniowski przygotował moc atrakcji, min.:

🎃prezentacje na temat historii Halloween 

🎃liczne konkursy

Wydarzenie umilał nam słodki poczęstunek przygotowany przez klasy gastronomiczne oraz nauczycieli zawodu. O oprawę muzyczną zadbał szkolny zespół muzyczny.

Dziękujemy 🧡

 

Pierwszy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

20 października, odbył się w naszej szkole pierwszy etap IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Rozwiązując testy, uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu podstaw logistyki, zapasów i magazynowania, transportu i spedycji, czy też produkcji i dystrybucji. 

Wyniki ich zmagań poznamy 17.11.2023. A do tego momentu trzymamy za nich kciuki.✊️💪

 

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Samorząd Uczniowski przygotował dla nauczycieli spotkanie, na którym została omówiona historia związana z oświatą i powstaniem KEN-u. Jak to w szkole bywa, nie mogło również zabraknąć sprawdzianu. Tym razem w formie kahoot’a. Grono pedagogiczne, dwoiło się i troiło, aby uzyskać jak najwięcej punktów. 

Kahoot’a wygrała pani wicedyrektor, Bogusława Bruzda🏆

Przewodnicząca szkoły, Aleksandra Panfil, wręczyła nauczycielom dyplomy, jako wyraz wdzięczności za wykonywaną pracę. 

Były też Oskary- w następujących kategoriach:

⭐️Najzabawniejszy nauczyciel- statuetkę otrzymał Pan Adam Gołąbiewski 

⭐️Najbardziej wymagający nauczyciel- statuetkę otrzymała Pani Marta Pawlak

⭐️Najbardziej wyluzowany nauczyciel- statuetkę otrzymał Pan Dawid Kalinowski

⭐️Nauczyciel wszechwiedzący- statuetkę otrzymał Pan Robert Gulczyński

⭐️Najmilszy nauczyciel- statuetkę otrzymała Pani Hanna Bajerska 

⭐️Master Chef- statuetkę otrzymała Pani Iga Leszczyńska 

 

Gratulujemy 👏👏👏

Spotkanie umilał nam szkolny zespół muzyczny. 

 

Wizyta w kinie

19 października, uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunami, wybrali się do kina, aby obejrzeć malowaną animację filmową pt.”Chłopi”. 

Poprzez taką formę, twórcy całkowicie oddali ducha epoki Młodej Polski. Całość dopełniała wspaniała muzyka oraz stroje.

Właśnie ogłoszono, że film „Chłopi”, to polski kandydat do Oscara w kategorii: najlepszy film międzynarodowy.

Obóz z zajęć edukacji mundurowej

W dniach 09-11.10.2023 r. młodzież klas mundurowych Szkół Technicznych oraz Liceów Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego z Bydgoszczy, Chełmna, Chojnic oraz Mroczy, uczestniczyła w obozie z zajęciami z edukacji mundurowej w ośrodku wypoczynkowym Rewita w Pieczyskach (Koronowo).

Zajęcia prowadzone były przez instruktorów 1 Batalionu Logistycznego w Bydgoszczy oraz przez instruktorów Szkoły Technicznej i Liceum w Bydgoszczy z zakresu tematyki wojskowej, policyjnej oraz straży pożarnej.

W trakcie zajęć, obejmujących między innymi strzelanie z broni pneumatycznej, paintball, szkolenie SERE (survival) nawiązywanie łączności, FOO (szkolenie chemiczne), akcje gaśniczo-ratunkowe, pomoc medyczną, szkolenie z psami policyjnymi i wiele innych, wykorzystywany był sprzęt współpracujących jednostek wojskowych, policji i straży pożarnej.