100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

14 maja 2020 | Aktualności

 • 18 maja 2020 r. przypada 100-lecie urodzin naszego rodaka Jana Pawła II. Został nazwany papieżem-pielgrzymem, gdyż w czasie swojego pontyfikatu odwiedził 129 kraju. Był na wszystkich zamieszkanych kontynentach. Docierał do obszarów nędzy materialnej i głodu, a także tam, gdzie było łamane prawo do wolności i godnego życia. Pragnął trafić do serca każdego człowieka.
  W związku z tak niepowtarzalną okazją, aby w sposób wyjątkowy uczcić okrągłą rocznicę urodzin papieża, ogłaszamy projekt „Jan Paweł II – Papież wszystkich ludzi”, który będzie obejmował różne formy pracy. Projekt jest przeznaczony dla uczniów, rodziców, dziadków, nauczycieli. Bardzo zapraszamy do udziału, abyśmy dali świadectwo wielkości naszego Papieża-Polaka.
  Tematy i formy realizacji w ramach projektu:

1. Konkurs plastyczny – „Kartka urodzinowa dla Jana Pawła II”
„Jan Paweł II – człowiek wielu pasji.”
Prace wykonane dowolną techniką.

2. Konkurs recytatorski – wybór dowolnego dzieła poetyckiego, nagranie swojej recytacji i przesłanie organizatorom.

3. Prezentacja multimedialna – Jan Paweł II – Papież-Pielgrzym.

4. Moje spotkanie z Janem Pawłem II.
Temat dotyczy spotkań z papieżem podczas jego pielgrzymek do Polski, spotkań na Placu św. Piotra, udziału w audiencji papieskiej.
Może w zbiorach rodzinnych są zdjęcia z takich spotkań, ktoś z rodziców, dziadków chciałby się nimi pochwalić. Również może to być prezentacja multimedialna.

5. Jak rozumiesz słowa Jana Pawła II? Wybór myśli i ich interpretacja. Forma pisemna.

Droga Młodzieży, przyjmijcie miłość, jaką Bóg pierwszy was obdarza. Trzymajcie się tej niezawodnej prawdy: „Jego miłość nie odstąpi od was i nie zachwieje się Jego przymierze pokoju z wami” (por. Iz 49, 16).

Zadawajcie sobie pytanie: jak powinienem przeżyć swoje życie, aby go nie zmarnować? Na jakim fundamencie powinienem je budować, aby było naprawdę szczęśliwe?

Młodzi ludzie, bądźcie żywymi latoroślami w Kościele, latoroślami, które przynoszą obfity owoc!

Młodość to czas, w którym człowiek odczuwa największą potrzebę akceptacji i wsparcia, kiedy najbardziej pragnie być wysłuchany i kochany.

Miłość to nie przygoda. Ma smak całego człowieka. Ma jego ciężar gatunkowy. I ciężar całego losu. Nie może być chwilą.

Drodzy Młodzi, szukajcie w swoich grupach okazji do słuchania i poznawania słowa Bożego, zwłaszcza poprzez czytanie Pisma świętego: odkryjecie tajemnice Serca Bożego, które pomogą wam rozeznać i zmienić rzeczywistość.

 • Prosimy o zgłaszanie chęci udziału organizatorom w e-dzienniku, w platformie Office.
  Projekt trwa od 14.05.2020 r. do 20.05.2020 r.
  Organizatorzy:
  Barbara Boniek, Beata Giemza, Mateusz Hyska, Renata Makowska

Więcej aktualności

TURNIEJ WARCABOWY O PUCHAR PREZESA

TURNIEJ WARCABOWY O PUCHAR PREZESA

    24 maja, na terenie Branżowej Szkoły I Stopnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy, reprezentacja naszej szkoły brała udział w TURNIEJU WARCABOWYM O PUCHAR PREZESA  W zawodach wystartowało 21 uczniów. Ostateczne wyniki: 🏆1. Gracjan Nowicki 1LO...

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

Informujemy, że w tym roku, Dzień Kobiet w naszej szkole, będziemy świętować nieco wcześniej, czyli 6 marca.  Klasy gastronomiczne przygotują słodkie niespodzianki, a samorząd uczniowski zadba o życzenia dla wszystkich kobiet.  Nasz zespół, który odpowiada za...

Kangur 2024

Kangur 2024

21 marca 2024 roku, 11 uczniów naszej szkoły, weźmie udział w Międzynarodowym Konkursie " Kangur Matematyczny".  Przez 75 minut, uczestnicy konkursu, będą zmagać się z 30 zadaniami o różnym stopniu trudności. Uczestnicy konkursu: ✅️Chyła Nel ( klasa 2B) ✅️Nadolska...

Wirtualna strzelnica w naszej szkole!

Wirtualna strzelnica w naszej szkole!

  Z dumą informujemy, że od lutego bieżącego roku, nasza szkoła została wyposażona w Zaawansowany System Szkolenia Strzeleckiego „Wisła” – wirtualną strzelnicę dla naszych uczniów. Zaawansowany System Szkolenia Strzeleckiego „Wisła” jest jednym z...

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/25

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/25

Zapraszamy do naszej szkoły! Prowadzimy rekrutację dla kandydatów w zawodach: -technik logistyk -technik żywienia i usług gastronomicznych oraz profilach mundurowych: -wojskowym - policyjnym - strażackim - służby więziennej regulamin_rekrutacji_2024    ...

Skip to content