Apel w rocznicę wybuchu powstania listopadowego

Dziś w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy wybuchu powstania listopadowego przygotowany przez płk Krzysztofa Grocha i kpt. Marka Zwiefkę.

Przypominamy, że to powstanie narodowe przeciwko Imperium Rosyjskiemu wybuchło  w nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku, a zakończyło się 21 października 1831 roku. Zasięgiem swoim objęło Królestwo Polskie oraz Litwę, Żmudź i Wołyń. W rocznicę wybuchu powstania obchodzony jest Dzień Podchorążego i z tej okazji  uczniowie klas trzecich i czwartych otrzymali awans na stopień  plutonowy kadet. Z klasy 3A – Kacper Wróblewski, z klasy 3B – Paulina Mazur i Adrian Zabrocki, z 4A – Adrian Karman oraz z 4B – Michał Trela.

Uczeń klasy 2A – Bartek Torkowski otrzymał dyplom za zajęcie III miejsca w wojewódzkich zawodach strzeleckich szkół mundurowych z kbk AK.

Uczniowie klasy IV: Magda Wydrzyńska, Igor Frelikowski i Mateusz Zyśk przekazali sztandar szkoły uczniom klasy trzeciej. Od teraz w asyście sztandaru będą: Oliwia Gralewska, Błażej Brzykcy  i Adrian Zabrocki.

Data publikacji: 02-12-2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *