Uczniowie podczas zajęć wojskowych i działań wolontariackich

  • W dniach 2-4 czerwca 2017 wolontariusze Szkoły Technicznej BZDZ w Bydgoszczy (również byli uczniowie naszej szkoły) uczestniczyli w III Edycji Święta Starego Fordonu organizowanej przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu.
    Praca była ciężka, ale skuteczna. Pomoc w organizacji i zabezpieczeniu imprezy, w której uczestniczy kilkanaście tysięcy osób, nie jest zadaniem łatwym. Ale znalazł się również czas na przyjemności i spotkania z gwiazdami wieczoru: koncert Stachurskiego i występ Kabaretu Pod Wyrwigroszem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wolontariatu.
  • 8 czerwca 2017 klasy drugie Szkoły Technicznej BZDZ w Bydgoszczy uczestniczyły w zajęciach taktycznych organizowanych przez 1 batalion logistyczny na terenie 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej lekcji historii w Sali Tradycji Brygady, gdzie pan płk rez. Roman Misiak z Sekcji Wychowawczej przeprowadził krótką prelekcję na temat tradycji i poprzedników Brygady. Następnie marszem zwartą kolumną młodzież dotarła do miejsca zajęć, gdzie instruktorzy 1 batalionu zabrali się od razu do ciężkiej pracy. Zajęcia odwiedził także Szef Szkolenia Brygady, który wraz z płk rez. Krzysztofem Grochem obserwował przebieg szkolenia. Młodzież miała okazję spotkać również dowódcę brygady wraz z zastępcą wracających z egzaminów sprawności fizycznej. Nie zabrakło tradycyjnego posiłku w postaci pysznego żurku tym razem.

Marek Zwiefka

Data publikacji: 08-06-2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *