Sprawozdanie z uroczystości ślubowania uczniów klas I

Po raz drugi w historii  Zespołu Szkół „Mundurowych” BZDZ ślubowanie uczniów klas I odbyło się w 1 Pomorskiej Brygadzie Logistycznej. Liczba osób zgromadzonych na placu i trybunie honorowej robiła wrażenie. Tradycyjnie towarzyszyła nam piękna pogoda.

 Uroczystość uświetnili:

  • Wicewojewoda Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Pani Elżbieta Rusielewicz,
  • Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Pan Zbigniew Ostrowski,
  • Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy  – st. brygadier Wojciech Gmurczyk,
  • Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Nakle – st. brygadier Roman Kłos,
  • Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie – st. brygadier Sławomir Jagas,
  • Komendant Miejskiej Policji w Bydgoszczy -€“ mł. insp. Andrzej Cieślik,
  • Zastępca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Bydgoszczy – płk Grzegorz Chojnacki

oraz inni przedstawiciele służb mundurowych i instytucji państwowych. Minister Spraw Wewnętrznych Pani Teresa Piotrowska skierowała do uczniów list z okazji uroczystości ślubowania, który został odczytany przez przedstawiciela Policji.

Prezes BZDZ Pan Paweł Duzdowski  w swoim wystąpieniu przedstawił historię Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego oraz jego obecne działania. Dużo miejsca poświęcił dynamicznemu rozwojowi szkół mundurowych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem uczniów. Oprócz Szkoły Technicznej w Bydgoszczy funkcjonują również filie w Aleksandrowie Kujawskim, Ciechanowie, Chojnicach, Chełmnie oraz Kołaczkowie. W tym roku rozpoczęło naukę w klasach pierwszych ok. 300 uczniów. Dotychczas uczniowie realizowali dodatkowe zajęcia w profilach: wojskowym, policyjnym i strażackim a  od października br. również będą realizowane zajęcia w profilu służby więziennej. Podczas uroczystości zostało podpisane porozumienie o współpracy ze Służbą Więzienną w Bydgoszczy. 

Uroczystość uświetniła orkiestra wojskowa Brygady Logistycznej. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na wojskową grochówkę.

 

Autor wpisu: MM

Data publikacji: 23-09-2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *